gezenayaklar-ust-banner-

Çok seviyorum böyle atraksiyonlu olayları. Evet 4dx film gösteriminden bahsediyorum.  Daha önce bir kaç deneyim yaşamıştım Amerika’da. Ancak uzun metrajlı bir filmde deneyimlemek ise hayaldi, gerçek oldu.

Evet uzun zamandır beklediğimiz bir haberdi bu ve Mars Sinema Grup’dan geldi. Artık Türkiye’de de 4DX teknolojisi sinema salonlarına taşındı. Şu an sadece Marmara Forum Alışverişmerkezindeki Cinemaximum salonlarında buluşabileceğiniz bu teknolojiden çok kısa bahsedecek olursak; beş duyuya hitap eden gerçeklik devrimi, yani filmi izlerken adeta filmin içinde gibisin, oyuncularla aynı sahnede uçup, aynı yağmurda ıslanıp, aynı bahçede aynı kokuyu duyabiliyorsun. İnanılmaz gibi gelse de artık elimizin altında bu teknoloji. 4DX-sinema-turkiye-840x420

Açlık Oyunları ile deneyimledik;

Geçtiğimiz günlerde efsane seri; Açlık Oyunları’nın Alaycı Kuş Bölüm 2’sini bu teknoloji ile izlemek üzere Marmara Forum’a davet edilince gerçekten heyecanlandım. Salona girerken elimdeki mısıra sıkıca sarılmam gerekebileceği konusunda uyardıklarında daha da heyecanlandım. 4 boyutlu deneyim için havalı gözlüklerimi de taktıktan sonra hazırdım bu eşsiz deneyime.

Filmin başlaması ile koltuklar da filmdeki sahneler ile senkronize olarak yükseliyor, alçalıyor, sağa, sola, öne arkaya eğimler yapıp hızlanıp yavaşlıyor, titriyor, sarsılıyor derken, filmdeki patlamalardan dolayı salonu sis, duman, toz kokusu sarıyor. Yeri geliyor ıslanıyorum, yeri geliyor çiçek kokuları ile kendime geliyorum. Gerçekten dedikleri gibi duyularım beni ele geçirdi. filmin bitişi ile birlikte bundan sonra normal salonların beni mutlu edemeyeceğini, bu salondam vazgeçemeyeceğimi düşündüm. Artık hiçbirşey eskisi gibi olamazdı 🙂cj_cgv_4dx_theater_-_h_2013

Şimdilik sadece Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ndeki Cinemaximum salonlarından birinde hizmet veren 4DX Teknolojisi çok yakında bir çok semtte açılacak. Şimdi sabırsızlıkla yeni gelecek filmleri de aynı konforda izlemek için beklemeye başladık. Bilet fiyatları da göz korkutmasın; kişi başı 27 – 28 TL civarlarında olacak.