gezenayaklar-ust-banner-

Anadolu Ateşi – Kıvılcım

02 Şubat 2015 19:00

Kadıköy Halk eğitim Merkezi

Dünyaca Ünlü Dans Topluluğu Anadolu Ateşi, 31 Ocak’ta muhteşem çocuk gösterisi Kıvılcım ile birlikte Sabancı Kültür Merkezi Kocaeli’nde…

Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği ‘Kıvılcım’, Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi olarak sahnede. Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan ‘Kıvılcım’, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.

Türkiye’nin İlk Profesyonel Çocuk Grubu

”Kıvılcım” gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak.

Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.

Çocukların küçük yaşlarda sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak olan gösteri, her yaştan izleyici için, Anadolu Ateşi ve Troya gibi defalarca izlenen, her seferinde yeniden keşfedilen bir sanat ritüeline dönüşecek.

Anadolu Ateşi – Kıvılcım

02 Şubat 2015 19:00

Kadıköy Halk eğitim Merkezi

1. Kategori – 56.00 TL

2. Kategori – 45.00 TL

www.biletix.com

CG sahne 2