gezenayaklar-ust-banner-

Türkiye, hepimizin bildiği gibi turizm açısından birçok güzellikle dolu bir ülke. Her ne kadar son dönemlerde yaşanan olumsuz durumlar olsa da, ülkemizin güzellikleri, tarihi, geçmişi ve kültürel özellikleri önemini korumaya devam ediyor. Bahar mevsiminin içinde olduğumuz ve adım adım yaza doğru yaklaştığımız şu günlerde gerek iş stresi ve yorgunluğundan kaçmak gerekse tatil fırsatlarını değerlendirmek için size iki öneri sunacağız.

Güzel Atların Ülkesi: Kapadokya

Ufak bir kaçamak yapmak, sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu tatili ya da yurt içi turu yapmak isterseniz Kapadokya güzel bir rota sunuyor. Dünyaca ünlü peri bacaları, butik mağara otelleri, halı, kilim ve seramik atölyeleri ile yıl içinde milyonlarca turistin akın ettiği Kapadokya turu, ülke içinde de turisti bol olan bir destinasyon. Bahar döneminde, özellikle Nisan ve Mayıs aylarında gidilebilecek en iyi yer olan Kapadokya’da neler yapılır derseniz;

Peribacalarının Üzerinde Balon Gezisi - Kapadokya copy

– Peri bacalarını gezip fotoğraflayabilir, devasa vadilerin içinde gezintiye çıkabilirsiniz.

– Tabi ki Kapadokya’ya kadar gelmişken balon turu yapmamak olmaz. Kapadokya balon turları da eğlenceli aktiviteler arasında.

– Dağ, vadi ve taşlık alanları olan bu bölgede ATV turu yapmak da adrenalin dolu bir tatil geçirmenizi sağlayabilir.

– Avanos’ta çanak yapımı çalışmalarını izleyebilir hatta bazı ustalarla birlikte siz de toprağa şekil verebilirsiniz.

– Nevşehir’in Kozaklı Kaplıcaları’nı gezebilirsiniz. Kapadokya merkezden oldukça yakın, aracınızla kolayca varabileceğiniz bir noktadadır.

Türkiye’nin Göz Bebeği: Kıbrıs

Ülkemiz için büyük bir önem taşıyan Kıbrıs, bugün dünya çapında lüks otel ve casinolarıyla Las Vegas’a rakip olacak düzeyde eğlenceler sunuyor. Özellikle Kıbrıs uçaklı paketler ya da otellerin yapmış olduğu kampanya dönemleri, ülkemizden de birçok insanın ve tatilcinin buraya akın etmesine neden oluyor. Uçak bileti dahil oteller, transferlerin de dahil edilmesiyle çok uygun fiyatlarla tatile çıkacağınız Kıbrıs’ı popüler bir yer haline getiriyor.

Bu yaz gemi turları tatili popülerse, Kıbrıs tatili de bir o kadar popüler olacak. O yüzden şimdiden yerinizi ayırtmanız ve planlarınızı yapmanızda fayda var.Lala Mustafa Paşa Camii - Kıbrıs copy