gezenayaklar-ust-banner-

İstanbul’un en butik semtlerinden birisi Bebek… Bebek’te 17 yıldır hizmet veren Bebek Balıkçı Bebek’le bütünleşmiş. Boğaz’da balık kültürünü oluşturan en önemli mekanlardan birisi. 50 yıllık deneyimiyle sektörün duayenlerinden olan Ertuğrul Karabulut’un halen işin başında olduğu  Bebek Balıkçı, balığa ve denize dair tüm lezzetleri Anadolu yakası ile buluşturmaya devam ediyor. Bebek’ten sonra Pendik Marina’da Ertuğrul Bey’in oğlu Cem Karabulut’un açtığı şubeye yine Anadolu yakasında Ataşehir’de açılan Bebek Balıkçı Bulvar 216 eklenince İstanbul’da 3 şubede hizmet veriyor oldu.

Bulvar 216’yı gezmedim ancak ulaşımı çok kolay. Ataşehir’de bulunan Ülker Arena ile neredeyse karşılıklı. AVM’yi gezmedim ama Bebek Balıkçısı hemen fark yaratıyor. Modern dekorasyonu ile de dikkat çeken mekanın oturma gruplarının son derece özenle seçilmiş olduğu her halinden belli. Açık mutfak temasını başarıyla uyguladıklarını söyleyen mekan sahibi Cem Karabulut, bunun aynı zamanda kendilerine olan güveni de gösterdiğini söylüyor.

Mezelerde ağırlık Türk, Rum ve Ermeni mezelerine yer verilmiş. Masamızı donatan inanılmaz lezzetler hem görsel olarak, hem de lezzet bakımından tam puan aldılar. Tadına baktığımız lezzetlerden bir kaç tanesinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Siz de menüden seçim yaparken eminim bu tadları denemek isteyeceksiniz. Ceviche, Girit Ezme, Köpoğlu bildiğiniz klasik tatlardan çok daha lezzetli. Topik, Ermeni usulü Pilaki, soğuk mezelerdeki tercihlerimizdi.

bb7bb8

Boğazın en popüler 25 soğuk mezesinin yanında yaklaşık 20 çeşit ara sıcak seçeneği de sunuluyor. Zeytinyağı sosu ile naturel haliyle pişirilen ahtapot ızgara, kalamar ve karides kullanılarak yapılan Balık Beyti’yi yiyince siz de müdavimi olacaksınız. Yine aynı malzemeler kullanılarak yorumlanan balık mantı… Mantıda yoğurt yerine sos vardı tabii. Levrek ve dülger ile yapılan balık içli köftesi ve pazı sarma gerçek birer efsane.bb3

bb9bb11

Biz ana yemek olarak Paella aldık. Paellanın yapımında ve sunumunda denizden çıkan hemen her şey kullanılarak hazırlanmıştı neredeyse. Sonuç olarak hem sunumu, hem lezzeti çok başarılıydı. bb1bb5

Tatlılara gelince el yapımı baklavası nefisti. Trileçe menünün baş tacı… Hazır trileçe olmadığı için çok memnun oldum, kendileri yapıyormuş Trileçeyi ve lezzeti çok iyiydi. Portakallı irmik ve sufle için yerimiz kalmamıştı haliyle ancak balık sonrası çok sevdiğim tatlılardır.

Bebek Balıkçı Bulvar 216’yı neden çok sevdiğime gelince. Cem Bey, Ertuğrul Karabulut’un oğlu olunca doğma büyüme balıkçı tabii. Ve acemiliğim dediği Bebek Balıkçı’nın ardından kalfalığım diye nitelendirdiği Pendik Marina şubesi, sonrasında ise  Ataşehir’de açtığı bu şubede ustalığını konuşturuyor gerçekten de. Denizden uzak balıkçı olur mu demeyin. A plus bir bölgede olmazsa olmaz A plus bir balıkçı arayışına kesin çözüm olarak Bebek Balıkçı büyük fark yaratmış. O klasikleşmiş tadları yeniden yorumlayıp masalarımıza sunan mekanın kapalı alanına ek olarak 70 kişilik açık hava bahçesi de mevcut. Ve en önemli fark da Bebek’deki mekan ile neredeyse yarı yarıya fark eden fiyatlar.

Ayrıca Pazar günlerinin sürprizi ise Bebek Balıkçı farkıyla yapabileceğiniz uzun Pazar kahvaltıları. Ege usulü serpme kahvaltı yaklaşık 20 çeşidiyle göz dolduruyor. Artık Anadolu yakasında balık yemek için boğaz aşmanıza gerek yok.

DSC_0096_1024x678

BEBEK BALIKÇI ATAŞEHİR

AÇIK HAVA OLANAĞI:VAR
OTOPARK:VAR
MÜZİK:CD
ADRES:Barbaros Mah. Mor Zambak Sok. Bulvar 216 AVM  B blok No:9 B/8 Ataşehir-İstanbull
TEL:0216 6882323

0532 294 41 02WEB: www.bebekbalikciatasehir.com

BEBEK BALIKÇI MARINA

AÇIK HAVA OLANAĞI:VAR
OTOPARK:VAR
MÜZİK:CD
ADRES:Batı Mahallesi Sahil Yolu Caddesi Marin Türk İstanbul City Port A Blok No:7-8 Pendik – İstanbul
TEL:0216 511 10 48

0532 294 41 02WEB: www.bebekbalikcimarina.com

BEBEK BALIKÇI

AÇIK HAVA OLANAĞI:VAR
OTOPARK:VAR
MÜZİK:CD
ADRES:Cevdet Paşa Caddesi No:26 / A Bebek
TEL:0212 263 34 47

0212 263 36 69WEB: www.bebekbalikci.com