gezenayaklar-ust-banner-

Konforlu Motor Yatlarla Yaz Tatilin Tadı Bambaşka.

Yat turizmi konusunda tüm dünyada akla gelen ilk ülkelerden biri Türkiye. Bu da gayet normal zira Türkiye bir yarımada yani üç tarafı üstelik de dünyanın en güzel denizleri ile çevrili; Karadeniz, Akdeniz ve Ege Deniz’i. Ancak özellikle Akdeniz ve Ege söz konusu yat turizmi olduğunda bambaşka bir çekiciliğe ve popülerliğe sahipler. Öyle ki her yıl binlerce hatta on binlerce yerli ve yabancı turist, gezgin Akdeniz ve Ege’nin büyüsünü yaşamak, eşsiz güzelliklerini keşfetmek için ülkemizin bu denizlere kıyısı olan illerine, tatil beldelerine kelimenin tam manası ile akın ediyorlar. Buralarda çok sayıda otel olsa da deniz tutkunları tercihlerini otelde konaklamaktan yana değil yat kiralayarak denizde konaklamaktan, bir yere bağlı kalmadan gönüllerinde gezerek özgürlüğün tadına varmaktan yani kuşlar gibi özgür, balıklar gibi denizle iç içe muhteşem tatiller yaşamaktan yana kullanıyorlar.

Özgürlüğe hazır olun!

Yaz hızla yaklaşırken tatil planları da hızlandı doğal olarak ve birçoğumuz hep aynı yerlerde, hep aynı tatilleri yaşamaktan sıkıldık ve yeni arayışlar içindeyiz. İşte yat kiralayarak tatil yapma fikri de tam burada devreye giriyor ve daha önce gitmiş bile olsanız daha önce gittiğiniz yerleri yeniden keşfetme şansı sunuyor. Örneğin Bodrum’a onlarca kez tatile gitmiş bile olsanız yat kiralayarak Bodrum’da tatil yaptığınızda aslında Bodrum’u hiç tanımadığınızı, tadını gerçekten çıkartamadığınızı fark edeceksiniz.

Motor yat kiralama size ülkemizin tartışmasız olarak en güzel yerleri olan Akdeniz ve Ege’yi baştan başa keşfetme, özgürlüğü doyasıya yaşama, denizle iç içe anlar yaşama şansı sunuyor. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun onlarca motor yat alternatifi içinden biri kesinlikle tam aradığınız tatili yaşatmak için sizi bekliyor. Motor yatların en önemli özelliklerinden biri sığ sulara demir atabilmeleri ki bu da motor yatları özellikle koy gezileri için mükemmel birer deniz taşıtı haline getiriyor. Yani motor yat kiralamak Akdeniz ve Ege koylarını gezip, bu koylarda zaman geçirmek için en doğru seçenek.

Bodrum maviliklerinde kendinizi kaybedin

Tatil, deniz, yat kelimeleri size nereyi çağrıştırıyor? Bu soruya çoğu kişinin yanıtı sanıyoruz aynı olacaktır; Bodrum. Ülkemizin tatil konusunda dünyaca tanınmasında en önemli rolü oynayan yerlerden biri olan Bodrum Ege Denizi’nin en güzel koylarının birçoğuna da ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle yat turizminin de odak noktasında yer alıyor. Bodrum ve çevresindeki onlarca koy her yıl binlerce insan tarafından ziyaret ediliyor ve buralara giden herkes kelimenin tam manası ile yeryüzündeki cenneti andıran koylara görür görmez aşık oluyor. Tahmin edilebileceği üzere Bodrum yat kiralama konusunda çok fazla alternatif sunuyor. Dolayısıyla eğer hem Ege’de tatil yapmak hem de yat kiralamak istiyorsanız ilk tercih edeceğiniz lokasyon Bodrum olmalı.

Bodrum’da en iyi kiralık 3 tekne arasında motor yat da var yelkenli de yani Bodrum’da tekne kiralarken hem keyfinize, hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun bir seçenek bulabilmeniz gayet kolay. Bütçe demişken, tekne fiyatlarını belirleyen birkaç kriter var, bunlardan ilki tabi ki teknenin yolcu kapasitesi, ya da daha doğru bir ifade ile konaklama kapasitesi.  Fazla kişinin kalabileceği kadar kamarası olan yatlar doğal olarak az kişi kapasiteli olanlardan daha yüksek fiyatlı. Yani eğer tatile 2-3 kişi çıkacaksanız çok uygun fiyatlı yatlar kiralama şansınız var. Uzun lafın kısası bu yazı hatta baharı keyifli bir tatil ve gezi deneyimi ile değerlendirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey yat kiralama alternatiflerini değerlendirip kriterlerinize uygun birini kiralayarak tatilin tadını çıkartmak.