gezenayaklar-ust-banner-

Aman; “huzur” demekmiş. Rüya da bildiğimiz rüya işte… Burası da gerçekten rüya gibi.

Aman Otelleri 5 yıl önce Türkiye’de sessiz sedasız açmış Amanruya’yı. Reklam yapmayan bir marka. Müşterilerini de gizli tutuyor; oysa hiçbirimizin ruhu duymadan kimler gelmiş, kimler geçmiş bu otelden. Toplamda 36 otelleri var. Dünyadaki 25. Otelini Bodrum’da açmışlar. Bodrum Göltürkbükü’nde Demirbükü denilen koyda 50 dönümlük arazide hiç ağaç kesmeden ağaçların arasına yerleştirmişler 36 tane villayı. Sadece birkaç ağacın yeri değiştirilmiş. Denizden bakınca gözükmüyor bile bu villalar. Ağaçların arasında gizliler çünkü.20160907_184804-021

Dünyada en üst segmentte hizmet veren bir otel zinciri Aman’lar. Türk’lerin çok iyi bildiği bir zincir değil aslında. Ve zincirin Türkiye’de yaptığı yatırımın hedefi de  Türkiye’ye hiç gelmemiş dünya zenginleri. Çünkü bu zincirin mutlaka tatillerini Aman Otellerinde yapan müdavimleri var. Bu müdavimler Aman katoloğundan seçiyorlar gidecekleri ülkeyi. Öyle ki herhangi bir Aman’da kalınca zaten müptelası oluyorsun. Toplamda 3 otelinde kalınca da “Amanjunkies” oluveriyorsun. Amanjunkies’lere bir çok avantaj sunuluyor, özel partilere davet ediliyorlar.20160906_171438-011

Zincirin bir özelliği de “privacy” yani gizliliği ön planda tutmaları. Dünyaca ünlü Hollywood starları, mankenler gelip konaklıyor, partiler veriyorlar. Ancak bu hiçbir şekilde basına yansımıyor. Odaların dışarıdan görünmesi mümkün olmadığı için de odanın bahçesinde istediğin özeli yaşayabiliyorsun. Çıplaklık, özgürlük mümkün yani.

Bodrum Amanruya’da 36 oda var. Aslında oda denmez; hepsi birer malikane. Birbirinin aynı 36 oda; hepsinin kendine özel kocaman havuzu, bahçesi var. Aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyaç düşünülmüş. Bahçede özel loca yatağı da mevcut, masa sandalye de, güneşlenme şezlongları da. Havuzunuz da öyle küvet gibi filan değil bildiğiniz kocaman havuz. Odanızın dekorasyonu hayranlık uyandıracak cinsten. Ne odaya, ne bahçeye, ne de banyoya bakmaya doyamadım.

20160907_163620-011
20160906_094510-011

 

 

20160907_173521-011

Hizmet ise fark yaratacak cinsten. Kahvaltınızı veya yemeklerinizi ister restoranda alıyorsunuz, isterseniz menüden seçiyorsunuz odanıza getirip ister odaya, ister bahçeye masanızı hazırlıyorlar. Resepsiyonu, restorana, plaja gitmek istediğiniz zaman arıyorsunuz, dakikalar içinde özel aracınız kapınızın önünde sizi bekliyor oluyor. Akşam odanıza geldiğinizde odanızı ışıkları loş olarak hazırlanmış, yatağınız açılmış, güneşlikler kapanmış, başucunuza, suyunuz, lokumunuz, kumandalar, gece feneri hazırlanmış, ayak ucunuza terlikleriniz konulmuş şekilde bulabiliyorsunuz. Sabah uyandığınızda arayıp haber verdiğiniz takdirde, hemen gelip güneşlikleri açıp, gündüz moduna hazırlıyorlar odayı. Odadan hiç çıkmak istemeyeceğimiz otel yapmışlar yani.

 

20160907_084908-011

Otelin kış aylarında da açık olma ihtimaline karşın havuzların da, odanın da zemininin yerden ısıtmalı olması detayını  es geçmemek gerek.

Otelin genel kullanım alanlarına gelince; kendine özel koyda özel güneşlenme alanları, iskelesi, beach restoranı mevcut. Deniz öyle keyifli ki değişik sakin su sporları imkanı da mevcut. Sakin diyorum, çünkü o koyda motorlu su sporu yapmaya kıyamaz kimse.20160907_152940-031

Restoranının önünde ise devasa bir sonsuzluk havuzu var. Sonsuzluk havuzu dememin sebebi de havuzun ucunun deniz manzarası ile birleşiyor olmasından. İnanılmaz bir detay, gece aydınlatması yapılmıyor bu havuzda da. Son derece doğal ve güzel.20160905_193851-01120160905_193552-011

Çeşitli manzaralı lounge alanlarının yanı sıra, sıra dışı bir detay daha; kütüphane.  Evet tam 3 katlı kütüphanenin ilk 2 katı kitaplarla dolu 3. Katı ise bir “Kaptan Köşkü” havasında inanılmaz bir manzaraya sahip okuma alanı. Sanat Galerisi ve butiklerin de yer aldığı tesisin her köşesi, her detayı büyüleyici.

Otelde geçirdiğim 3 gün boyunca hep aynı şeyi düşündüm, kendimi buraya zincirlesem ve hiç çıkmasam. Şimdi bundan sonra hangi otele gidersem gideyim “Aman gibi” asla olamayacağı için yeni bir Aman destinasyonu planlamam gerekiyor.

Fiyatlara gelince biraz yüksek ama neye göre yüksek onu da değerlendirmek gerekiyor. İçeride geçirdiğiniz her dakika ödenen paraya değiyor. Bunun için de Aman grubu kalitesinden de, duruşundan da ödün vermiyor.

Detaylı Bilgi İçin

AMAN