gezenayaklar-ust-banner-

Benim için Burgerin saati, günü yoktur. Ama yeri vardır. İyi burger yapan bir yeri bulduğumda asla bırakmam peşini.  Burger Project’i keşfettiğimden beri gerçek bir müdavim oldum.Hamburger aşktır, tutkuyu ve özeni de katınca daha büyük bir aşka dönüşüyor. Efsane Şef Yağız İzgül’ün en lezzetli projesi Burger Project.

Yükselen değer Armutlu’da açmış Yağız, mekanı. Lokasyon şahane, İstinye ve Etiler’in tam ortası. Mekanın aslında Ataşehir’de de bir şubesi var ancak ben Armutlu müşterisiyim. Burada ilk burger yediğim gün şef Yağız İzgül’ün ısrarla sosili de deneyin demesi üzerine denediğim sosisliden daha iyisini yiyebileceğimi sanmıyorum. Öyle ki sosisi özel hazırlatıyor ve içine koyduğu pekmezli karamelize soğan, ballı mayonez ile yarattığı bu şaheserin eşi benzeri yok. Bu sosisliyi mutlaka denemelisiniz.

Burgerlere gelecek olursak; her bir burgere proje gözüyle bakmış ve hepsini özel hazırlamış. 140 gram burger köftesi, krem rokfor, mantar sote, taze kaşar, pekmezli karamelize soğan ve özel project ekmeği ile benim favorim;  Project Rokfor & Funghi…Aslında tüm burgerlerin lezzetinde özel yapım patatesli project ekmeğin rolü büyük. Diğer favorim de Pastırmalı Turco.. Pişmişliği, suyunu içinde tutması ekmeğin tazeliği hepsi tam kıvamında. Yine Burger Project’te alıştığım bir lezzet de Trüflü patates kızartması. Burgerin yanında mutlaka olsun istiyorum. Soğan halkalarını da çok yakıştırıyorlar Burgerlere.

Siz siz olun Yağız İzgül’ün en iyi projesi Burger Project’i denemeden sakın “en iyi burgeri yedim” demeyin.

Burger Project Armutlu

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Bilgi Sokak no:30

Armutlu – İstanbul

Telefon: 0212 323 40 00