gezenayaklar-ust-banner-

Nişantaşı’nın en klasikleşmiş mekanlarından Cafe Zone.  Tam 20 yıldır aynı adreste hizmet veriyor. Bu kadar uzun soluklu işletmelerin sayısı gittikçe azalırken mekanın sahibi Yıldırım Bey’i tanıdıkça olay sır olmaktan çıkıyor tabii. Yıldırım Bey, 20 yıldır aynı enerji ve sevecenlikle her gelen misafirinin masasına uğrayıp sohbet ediyor. Birebir ilgileniyor tüm misafirlerle. Yeni açılan işletmelerde çok az rastladığımız bu tavır örnek alınmalı.

Menüsü çok zengin olmasına rağmen, her güne özel günlük ekonomik menü alternatifi de sunuyor. Öyle 3 çeşit filan da değil yani 25- 30 çeşit neredeyse. Mantıdan, salataya, köfteden, sarmaya, pizzaya kadar her gün değişen günlük menü. Mutfaktan çıkan her tabak ayrı lezzette. Benim favorim, yaprak sarma ve dana kaburga oldu. Keçi peynirli patlıcan sarmalar da, avokado, karides ve krem peynirli somon füme de şahaneydi.

 

Bundan 10 yıl öncesinde Turizm sektöründe çalışırken ki sektörün kalbi Cumhuriyet Caddesi’dir. Haftada 2-3 gün mutlaka Cafe Zone’a öğlen yemeğine giderdik. Şimdi tesadüfi rastlaşmalar sonucu Cafe Zone’u tekrar hayatıma sokmak iyi geldi bana. Öğle saatleri olduğu kadar akşam yemekleri için de ideal menüleri ve hatta şahane kokteylleri olan mekan, eski Top Shop’un karşı sokağında Valikonağı’na sadece 50 metre uzaklıkta.

 

CAFE ZONE

Kuyumcu İrfan Sokak No:3B Nişantaşı – İstanbul

0212 296 65 91