gezenayaklar-ust-banner-

Beni bilen bilir, en çok aile işletmelerini severim. Bu işletmelerde amatör ruhla verilen profesyonel hizmet vardır, hep en iyiyi sunmak isterler. Anne der ki bir cafe açalım, evde ne yiyorsak onu sunalım menüde. Kötü, fabrikasyon bir şey çıkmasın mutfaktan. Her parçanın değeri olsun. Ailenin kafasına yatarsa hemen bir dükkan bulunur, herkes kendi yeteneğini ortaya koyar. Baba satın almalara bakar, anne mutfağa girer, ailenin çocukları da tanıtım, sosyal medya ile uğraşırlar. Hele bir de anne emekli bir kimya mühendisi olunca sağlıklı ürünlerin analizi konusunda çok güvenilir ellerde olduğunuzu hissettiriyor. İşte böyle çıkmış ortaya Pür Cihangir.

Kahvaltı servisi çok özenli. Adı gibi pür lezzetler. Şarküteri ürünlerindeki katkı maddelerine karşılar. Bu nedenle daha sade, daha sağlıklı ürünler var. Her ürün yerinden özel getirtiliyor. Peynirler Burhaniye’den, Kars’tan olsun, Zeytinyağı Ayvalık’tan, Reçeller ev yapımı, pişinin, pancake’in unu organik. Daha ne olsun işte. Bir de Cihangir gibi şehrin kalbine oturmuş bir semtte; masallardan fırlamış gibi bir mekan. Kapısının önünden geçerken anlıyorsun içeride bir anne olduğunu ve bir anne eli değdiğini mutfağa.

Cihangir’deki onlarca mekan arasından sıyrılıp kahvaltısı ile öne çıkmış Pür Cihangir’i mutlaka deneyin. İçerideki huzur ve lezzet sizi hayran bırakacak. İki kişilik serpme kahvaltı 55 TL. Menü de salata ve makarna çeşitleri de var. 14677176_170341706755840_2495305222209929216_n

Pür Cihangir

Havyar Sokak No:34 Cihangir

Tel. (0212) 251 0656