gezenayaklar-ust-banner-

Selçuk Sami Cingi 2008 yılında Ahmet Tekneci ile birlikte başlattıkları Queen Tribute projesi kapsamında 10. yıl özel konseri ile Dorock XL sahnesinde.

“Rhapsody devam ediyor.

Queen grubunu ve efsanevi solistleri Freddie Mercury’nin hayatını konu alan “Bohemian Rhapsody” filminin bütün dünyada beğeniyle izlenmeye devam ettiği şu günlerde, ülkemizde de grubun hayranlarını yakından ilgilendiren bir konser gerçekleşiyor. Selçuk Sami Cingi ve Ahmet Tekneci tarafından Queen grubunun müzikal mirasını yaşatmak ve yüceltmek amacıyla oluşturulan Queen Tribute projesi, 10 yıldır müzikseverlere muazzam bir Queen şarkıları şöleni sunuyor. “Cingi Performs Queen” adıyla sahne alan proje, 4 Ocak 2019 Cuma günü Dorock XL Beşiktaş, 12 Ocak 2019 Cumartesi günü ise DorockXL Kadıköy İstanbul sahnelerinde seyirciyle buluşacak.

İlk kez 24 Kasım 2008’de Freddie Mercury’nin ölüm yıldönümünde hayata geçirilen Queen Tribute projesi, Queen şarkılarının özlerini ve nüanslarını koruyarak tasarlanmış 2 saatlik bir repertuardan oluşuyor. Müzik kariyerini halen New York’da sürdürmekte olan grubun solisti ve gitaristi Selçuk Sami Cingi müziğe ilk başladığı yıllardan beri söylediği Queen şarkılarını bas gitarda Alper Yılmaz, klavyeli çalgılarda Emin İnal, davulda Kutay Soysal ile birlikte 3 kişilik bir geri vokal grubu eşliğinde seslendirecek.

Projenin sahne prodüksiyonu ve ses tasarımı ise ses mühendisi Ahmet Tekneci tarafından yapılıyor. Grup, Queen’in çok sevilen ve hemen herkes tarafından bilinen hit parçalarının yanı sıra, daha az bilinen ve Queen grubunun kendi konserlerinde pek de çalmadığı ama müzikal değerleri yönünden en az hit şarkılar kadar önem taşıyan bazı kompozisyonlarını da sahneye taşıyacak.

“Bohemian Rhapsody” filminin tadı henüz damağınızdayken bu özel konserleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.”