gezenayaklar-ust-banner-

Cremeria Milano’da Gelato ve Sorbetto olmak üzere iki tip geleneksel dondurma üretiliyor. Bir Kuzey İtalya klasiği olan Gelato’lar; tam yağlı süt, yumurta ve kremanın; kakao, antep fıstığı, ceviz, fındık, badem, karamel, tarçın gibi başka malzemelerle karıştırılmasıyla elde edilen yumuşak ve kremamsı dokudaki eşsiz dondurma lezzetleridir.

Sorbettolar ise Güney İtalya’nın su, şeker ve taze meyveler ile yapılan meşhur su bazlı, hafif dondurmalarıdır. Cremeria Milano bu iki ayrı İtalyan dondurma efsanesini sizlere aynı vitrinde, yan yana sunmanın gururunu yaşıyor.

Elbette Cremeria Milano’nun menüsünde Gelato ve Sorbettolardan çok daha fazlası var. Çeşit çeşit Tiramisular, muslar, Panna Cottalar ve meyveli italyan tartları gibi birbirinden nefis tatlı ve pastalar; Espresso, Cappucino gibi klasik kahveler; tadına doyum olmayan İtalyan Milkshake’leri bütün tazelikleriyle Cremeria Milano’da tadılmayı bekliyor.

Cremeria Milano geleneksel İtalyan tatlarını savunsa da, ürünlerini Türk damak tadına uygun hale getirmekten çekinmiyor. Balkabağı, sakız, incir, hurma ve helva gibi geleneksel malzemeleri sadece Türkiye’ye özel olarak menüsündeki tatlılarda kullanmayı ihmal etmiyor.

Cremeria Milano’yu nerelerde bulabilirsiniz.

TÜNEL İstiklal Cad. No. 164A  Beyoğlu 

NİŞANTAŞI Maçka Cad. No.20A Harbiye 

CITY’S MAHALLE NİŞANTAŞI

ŞAŞKINBAKKAL Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. No.30/A2 Kadıköy 

CADDEBOSTAN Bağdat Caddesi No.312 D.14 Caddebostan

PALLADIUM Barbaros Mah. Halk Cad. No.8/B Palladium Rez. AVM BB 319 Stand Ataşehir 

BEBEK Bebek Mah. Cevdet Paşa Cad. No.43/D Beşiktaş

cremeria cremeriaa Cremeria-Milano6