gezenayaklar-ust-banner-

Şubat 2018

Seviyorum steakhouse furyasını, hele böyle yeni nesil olanları daha çok seviyorum. Hani böyle mekanın daha sokağına geldiğinizde sokağın başında hissedersiniz ya o kokuyu. İşte Elbet böyle. Akatlar’da daha içeri girmeden etin kokusuyla büyülenip daha çok acıkıyorsunuz. Et konusunda son derece deneyimli isimler  İbrahim Çolak ve Elvan Şahin tarafından kurulan Elbet, 2016’da küçücük bir dükkanda harikalar yaratarak başladıkları bu macerayı gittikçe büyüterek sürdürüyorlar.

Sunulan etin, verilen hizmetin kalitesi şüphesiz çok iyi. Mekanın ambiansı, dekorasyonu, temizliği her şey 10 numara. Lezzet efsane, yaratıcılık mükemmel. En önemlisi bulunduğu bölgede hizmet veren diğer steakhouselardan son derece uygun fiyatlı.  Böyle olunca da kısa sürede kendi müşteri kitlesini yaratması kaçınılmaz tabii.  Önerim lokumunu, spagettisini, anasonlu, rezeneli sosisini, burgerini ve dana sırtı mutlaka denemeniz. Tabii yer bulabilirseniz. Acun Ilıcalı’dan, Kıvanç Tatlıtuğ’a,  Çağatay Ulusoy’dan, Birkan Sokullu’ya birçok ünlünün de müdavimi olduğu mekan, hatta Cem Yılmaz’ın yarım saat ayakta beklediği lokanta olarak gazetelere manşet bile oldu.

Sadece et yiyerek keyif yapmak istiyorsanız ve bunu son derece kaliteli bir müşteri kitlesine sahip, bilgili ve görgülü çalışanların sunduğu bir mekanda yapmak istiyorsanız Elbet’ten şaşmayın derim.

Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi,
Yaren Sokak, No 6/21, Beşiktaş, İstanbul

(0212) 351 03 44