gezenayaklar-ust-banner-

Bizim için olduğu kadar çocuklar için de tiyatro sezonu açıldı. Hafta sonları çocukları ile avm’lerde dolaşmaktan memnun olmayan ailelerin imdadına da birbirinden keyifli çocuk tiyatroları koşuyor.

Uygur Çocuk Tiyatrosunun bu sezon oynadığı oyunlardan birisi; Gökkuşağı Tiyatrosu…

Gökkuşağı Tiyatrosu’nda her gece birlikte gösteriye çıkan; Balerin Narin, Palyaço Paço, Sihirbaz Madrabaz, Müzisyen Chopin birbirlerini kıskanmakta ve tiyatronun “en çok ‘alkış alan’ sanatçısı” olmak istemektedirler. Bu yüzden de sürekli birbirlerine oyun oynayarak hata yapmaya zorlamakta ve böylece de gösterilerinin başarısız olmasına neden olmaktadırlar.

Olanlara daha fazla katlanamayan Gökkuşağı Tiyatrosu’nun patronu, onları tiyatrodan kovar. Çünkü dostluğun değerini anlamalarını istemektedir. Bizim dört kafadar kendilerini bir anda beş parasız sokakta buluverince, neye uğradıklarını şaşırırlar. Kendi meslekleriyle ilgili bir iş bulamayınca, başka meslekleri denemeye karar verirler. Ama sonuç gerçekten de “içler acısı” olur. Parasız, işsiz güçsüz, sokakta yaşamaya başlarlar. Birbirlerine kenetlenip, yaptıkları hatayı anlayan dört kafadar, çareyi sokaklarda hep beraber gösteri yapmakta bulur. Artık dostluğun ve dayanışmanın değerini anlamış ve ayrılmamaya karar vermişlerdir. Onları bir sokak gösterisi sırasında izleyen tiyatronun patronu, bu dayanışmalarını görünce, tiyatroya geri çağırır hepsini. Herkes bu duruma çok sevinir…

Dostluğun, kardeşliğin, birlikteliğin başarıdaki yerinin vurgulandığı bu şahane oyun, 3 yaş üstü çocuklar için eğlenceli bir tiyatro. Çocuklarınıza tiyatroyu sevdirmek için onları sık sık oyunlara götürmeyi ihmal etmeyin.

Oyun tarihlerini biletix sayfasından  veya facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Gökkuşağının Altında

19 Kasım Cumartesi günü saat 12:00’da Tuzla Idris Gulluce Kultur Merkezi.’nde…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü katkılarıyla yapılacak olan oyun ücretsiz halka açıktır….

15094878_1185157501577130_7240113226865825989_n