gezenayaklar-ust-banner-

Karaköy’ün ünlü  Kamondo merdivenlerinin yanında, Salt Galata’nın çaprazında açılmış  Has Han Galata, 9 birbirinden özel odası ile hizmet veriyor. Otelin sahibi Türk asıllı Alman Nina Hanım. Bina 19. yüzyıldan kalma. Merdivenler halen o yılların izlerini taşıyor. Otelin duvarlarını Ara Güler’in orjinal fotoğrafları süslüyor. Odaların her biri birbirinden özel. Manzara ise Galata’nın tarih kokan binaları ve sokakları. Her odada ailenin dönemsel fotoğrafları, inanılmaz bir nostalji yaşatıyor. Otelin altında Kasım 2014’de hizmete açılmış olan Hasan Galata Cafe Restaurant  ise sunduğu birbirinden güzel menülerle sokağa ayrı bir hava ve hareket katmış.

Odalar iki tip;

Klasik Deluxe Odalar

Ortalama oda büyüklüğü 25m2, yağmur duşlu mermer banyo. bireysel kumandalı ısıtma ve soğutma sistemi. direk telefon hattı. uluslararası kanalları da içeren TV. ücretsiz su. ücretsiz kablosuz internet (wi-fi). müzik docking station (telefon hoparlörü). saç kurutma makinesi.

Deluxe Suitler

(+klasik deluxe odalar) ortalama oda büyüklüğü 45m2, yağmur duşlu ve küvetli daha büyük mermer banyo. mini-bar. Nespresso makinesi. ücretsiz dergi ve gazete.

Ben en çok Deluxe suitlerin banyolarının güzelliğine bayıldım. Banyonun büyüklüğü neredeyse oda kadar.

HASHAN GALATA

KONUM:KARAKÖY
ADRES: BEREKETZADE MAH. VOYVODA CADDESİ BANKER SOKAK NO:7 KARAKÖY
TELEFON:0(212) 251 42 18
EMAİL:i[email protected]hashan.com.tr
WEBSİTESİ:http://www.hashan.com.tr

 

IMG_3739

IMG_3741 IMG_3742IMG_3740