gezenayaklar-ust-banner-

Saçın kıvırcıksa, hayat gerçekten zor. Bi kere sadece banyodayken tarandığından her daim dağınık bir imaj, banyo yapmadığın her gün gittikçe kısalan bir görünüm. Mesela 4 gün banyo yapmadın, 4. günün sonunda içe kıvrılmaktan iyice kısalmış ve bonusluğa yüz tutmuş bir kafa ile başbaşasın. Her banyoda saçtaki düğümleri açmak için bir çaba. Hele bir de benim gibi bakır tonlar kullanıyorsan ayın bir haftası bakır kalan günlerinde ise sarışın olma sorunu. Ve sonra “ne kadar harika saçların var bukle bukle” diyenlere gel de ” evet ben de çok seviyorum” de kolaysa. Dediğim gibi saçlar kıvırcıksa, hayat çok zor.

IMG_7384

Neden bu kadar şikayet ettin derseniz de; sebebi her yaz sonu olduğu gibi bu saçlar, bu cilt nasıl eski haline dönecek telaşına girmiş olmamdandır. Bu moda girdiğimden olmalı ki bu sezon erken davrandım ve büyük bir adım attım. Büyük adım atarken de yılların alışkanlığı kuaförümü de değiştirmiş oldum. Bir kadın için çok önemli bir adım. Her şey canım dostum Üşengeç Şef‘in davetiyle Etiler’de güzellik ve bakım adreslerinin ortasına bomba gibi düşen Iana Beauty Lounge’u keşfetmemle başladı. İçeri adımı atmamla kendimi çok özel hissettim. Mekanın sahibesi Iana Pızhurina’nın muhteşem güzelliği ile sizi sıcacık karşılaması bile size güven veriyor. Bu şıkır şıkır mekanın kuruluşunun her aşamasında Türkiye’nin bir numaralı saç uzmanı Mahmut Ebil teknik desteğini ve bilgi birikimini cömertçe paylaşmış.

iana-yaprakyapsan-1024x682

Manikür ve pedikür ile başladım bakıma. Özel pedikür havuzlarının içleri doğal çakıl taşları ile dolu. Ayağınız bakım öncesi bu taşlarda hazırlanıyor. Doğal ürünlerle maske ve peeling  yapılarak uygulanan manikür ve pedikür seansları termal eldiven, çoraplar ve sıcak havlu uygulaması ile destekleniyor. Süt ve nane yaprakları ile yapılan “Muato” manikür / pedikür uygulaması el ve ayaklarınızda inanılmaz bir ferahlık yaşatıyor.

Oje olayına gelince; bildiğiniz resim sanatçılarına taş çıkartacak ölçüde bir sanat yapılıyor. Kalıcı oje için istediğiniz deseni seçiyorsunuz, tırnaklarınıza özenle çiziliyor ve sonra jel teknolojisi ile kaplanıyor tırnak. Benim için fazla iddialı olan bu yönteme hayranlıkla bakıp cesaret edemedim. Bu nedenle de Iana’nın tırnaklarını görüntüledim sizin için. Bu işlemlerin fiyatı da 200-400 Tl arasında değişiyor. Nail art uygulamayı ister çıplak tırnağa, isterseniz renkli ojenin üzerine uygulayabiliyorlar. IMG_0803

ıanaVe uzun zamandır hayal edip, bir türlü uygulamaya geçiremediğim kaş doldurtma konusunda bu kadar profesyonel bir mekanda olunca hiç tereddüt etmeden teslim ettim kendimi uzman ellere. Kavisli kaşlardan vazgeçeli çok zaman olmuştu ancak kavisleri dolduracak doğal kaşlar uzamayınca tek çözüm kıl şeklinde dövmelerle boşlukları doldurmaktı. Uyguladık oldu. Hiç acımıyor çok basit falan diye havalı sözlerle kandırmayacağım. Evet çok acıyor, ama dayanılmaz mı? Sonuç o kadar harika oldu ki dayanılmayacak bir acı değil. Her şekilde DEĞER. Long Time Liner denilen bu işlemi bu kadar başarılı ve  bu kadar kaliteli ve güvenilir malzeme ile uygulayan bir kaç sayılı isimden birisi Iana. Merak edenler için de yazayım 1200 TL.  Kaşların kalıcılığı 1 yılmış. İşlem de yaklaşık 40 dakika kadar sürüyor. Bence değdi. Bu işlemi uzman olmayan ellerde denemeye kalkmayın sakın. Milimetrik bir kayma bile yüzünüzün ifadesini değiştirmeye yeter. Uygulamadan sonra 24 saat su değmemesi gerekiyor ve 2-3 günde doğal görünüme kavuşuyor.  ıanakaş

Veee saçlar… Bu kadar söylendikten sonra tabii ki ne renginde ne şeklinde yine değişiklik yapmadım. Ancak uzun ve hoş kokulu bakımlar ve uzun süre parlaklığını yitirmeyecek bakır tonumun sözünü de aldıktan sonra ışıl ışıl, kıvır kıvır saçlarımla mutlu mesut ayrıldım mekandan.

Saç, cilt bakımı, el ayak bakımı ve kaş dışında daha neler var? Spa bölümünde volkanik taşlarla hot stone masaj uygulaması yapılıyor.Masajdan çok hoşlanıyorsanız isteğinize göre vücut bakımı ve masajın birlikte yapıldığı seansları da seçebilirsiniz. Ayrıca ağrıları rahatlatıcı masajlarda mevcut. Bakımı, bakımlı olmayı çok seviyoruz, ve bunun için de gerçekten uzunca bşr vakit ayırıyoruz. Bu nedenle bu uzun vakti geçirdiğimiz mekanın şık olması, her ihtiyaca cevap veriyor olması çok önemli. Iana hem profesyonel ekibi ile, hem her türlü konforu içerisinde barındıran ışıltılı dekorasyonu ile beni benden aldı. Bundan sonra adresim belli.

Iana Beauty Lounge

Ebulula Mardin Caddesi 4. Gazeteciler Sitesi No: 97 Levent

0 212 270 55 95