gezenayaklar-ust-banner-

İstanbul’da Boğaza bu kadar hakim sayılı mekan var. Şahsım adına belirtiyorum ki çok beğendim manzarasını. Sadece manzarası mı? Tabii ki değil, mekanın içerisinde kocaman bir yüzme havuzu, daha önce hiç karşılaşmadığım bir ambiyans yaratmış. Şehre o kadar güzel bir yerden bakıyor ki Izaka kesinlikle çok kısa zamanda şehrin en top restaurantlarının başına oturacak. Osmanlıca’da ‘tattırma, tattırılma, lezzet ve zevk hissettirme’ anlamına gelen IZAKA Dünya Mutfağı, Balık ve Sushi gibi farklı lezzetleri tek bir mekanda toparlıyor. İstanbul’un merkezinde Taksim’de Park Bosphorus Hotel’in teras katında yılbaşında açılan mekan hafta sonları ise konsept partilere ev sahipliği yapıyor.

The Midd, Mezze Mare, Hitode Sushibar ve IZAKA Bar-Lounge olmak üzere dört farklı markayı tek çatı altında toplayan IZAKA Restaurants & Bar-Lounge yeni lezzetler ve müzik deneyimi arayan tüm seçkin konuklara hitap ediyor.

Bu dört mekandan birisi olan  The Midd,  Ortadoğu’nun otantik lezzetlerini, Anadolu’nun geleneksel kebap çeşitlerinden Osmanlı Saray mutfağından örneklere kadar dünya mutfağından geniş seçenekleri misafirleriyle buluşturuyor. Lahmacunu şimdiden dillere destan olmuş.

Akdeniz mutfağının en taze seçeneklerini sunan Mezze Mare ise yüzyıllar boyunca Akdeniz çevresinde yaşayan medeniyetlerin katkısıyla oluşmuş özgün balık kültürünü, Osmanlı, Rum ve Ermeni mutfağının en seçkin mezeleriyle bir araya getiriyor. Balık ve meze kültüründen vazgeçemeyen misafirlerin müdavimi olacağı Mezze Mare, Akdeniz lezzetlerini modern bir dokunuşla sunuyor.

Hitode Sushibarda ise zengin tatlardan oluşan özgün sushi lezzeti, şık sunumuyla baş döndürüyor. Ayrıca her Çarşamba akşamı Sushimania gecesi sayesinde limitsiz sushi’yi 60 TL karşılığında yeme fırsatı bulabileceğiniz Izaka’da aynı masaya hem Balık, hem Sushi, hem kebap sipariş edebilme imkanınız da mevcut.

Izaka Restaurants&Bar-Lounge’da gündüz saatlerinde Klasik Caz, Latin Caz, Etnik Caz ve Ambient müzik türleri hakim olurken aksam saatlerinde etnik ve vokal ağırlıklı müzikler eşsiz lezzetlere ve manzaraya eşlik ediyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise eğlencenin ritminin yükseldiği IZAKA Bar-Lounge‘da misafirler Disco, Triphope, Afro Latin, Jazzy House ve Vocal House gibi müzik türlerinin seçkin örneklerini dinleme ayrıcalığını yaşıyor. Özellikle hafta sonu partilerinde dünyaca ünlü DJ’lere ev sahipliği yaparken özel günlerde de özel partiler organize ediliyor. Bahsetmeden geçemeyeceğim bir not daha; Izaka’nın muhteşem manzaralı barında dünyada yeni ve popüler bir akım olan moleküler kokteyllerin tadına da bakabilirsiniz.

Izaka’da nelerin tadına baktım, nelere bayıldım biraz da bundan bahsedeyim;  Balık sofralarının 35 yıllık emektarı Hamza Karagöz; masamızı öyle mezelerle donattı ki; yemeden başımızı döndürdü. Tarator gerçektenmüthişti. Sızma Zeytinyağlı Midye Dolma, Sızma Zeytinyağlı Kalamar Kafası Dolması, Ahtapot Carpacio Izaka’ya gidip de yemeden kalkmamanız gerekenler. IMG_1775IMG_1776

Midye Dolmanın porsiyon fiyatı 10 TL, Kalamar Kafası Dolması 15 TL, fiyatlar mekana, manzaraya ve lezzete göre çok uygun. Göz korkutmasın diye yazıyorum.
IMG_1779

Ara sıcaklar da en fazla Balıklı Paçanga Böreği ve Balık İçli Köfteyi sevdim. Yemeden çıkmayın. Balıklı İçli Köfte 12 TL, balıklı Paçanga ise 10 TL.  IMG_1782IMG_1780

Sushi’ler zaten 10 numara. Bahsettiğim gibi Çarşamba akşamlarına özel düzenlenen Sushimania’da sınırsız sushi için 60 TL ödüyorsunuz.

IMG_178611150299_10152965659332955_104342193694672791_n

Salatalarda ki egzotik süslemelere sunuma bayıldım. Ana yemekte ise en sevdiğimiz kesinlikle Balık kebap oldu. Daha önce böylesini tatmamıştım. Balık Kebap fiyatı ise 20 TLIMG_1784

IMG_1785

 

 

 

 


Tatlılarda Izaka’ya özel bir lezzet olan Tahinli tatlıyı mutlaka deneyin. Gerçek bir efsane. Yanında gül dondurma ve gül yaprakları ile süslenmiş gül lokumu ile ikram ediliyor. Diğer tatlı çeşitleri de nefis. 
FullSizeRenderIMG_1773

IZAKA

AÇIK HAVA OLANAĞI : Var
OTOPARK : Vale
MÜZİK : DJ
ADRES : PArk Bosphorus Hotel Gümüşsuyu Mah. İnönü Caddesi No:8 Taksim
TEL : 0212 – 377 88 88
İNSTAGRAMWEB :www.parkbosphorushotel.com/