gezenayaklar-ust-banner-

Bu şehirde gökyüzü grileşmeye başladığında 5 yıldızlı oteller Pazar Brunch büfelerini açmaya başlarlar. Benim dört gözle beklediğim ise hep en favorim olan The Grand Tarabya büfesidir. Kendileri de beni sevdiğinden olsa, sezonun ilk brunch’ına davet edildim.

Büfenin zenginliği, renk cümbüşü o kadar etkiliyor ki beni, tabağıma hangi birini alacağımı şaşırıyorum gerçekten. Bir yandan da sanki tabağıma bir şeyler alınca büfenin süsleri bozulacakmış gibi düşünüyor da olabilirim. Başlangıç için sushileri seçtiğim doğrudur. Yanında da bir kadeh Prosecco… Pazar sabahları şampanya içmeden kendime gelemiyorum sanırım:):)DSC_1062-01

Evet şaka bir yana büfeyi kısaca anlatayım. Kısaca diyorum çünkü; uzun uzun anlatırsam sayfalar sürecek. Büfede yok yok. Şarküteri ve kahvaltı büfesinde peynir çeşitlerinin zenginliği sunumun zerafeti ile başımı döndürdü. Başta da dediğim gibi kıyamadım sunumu bozmaya ama yedim tabii. Ekmek ve kruvasanların köşesi altın gibi parlıyordu. Çok fazla ekmek ve kruvasanla doymanızı tavsiye etmiyorum, menü çok zengin çünkü. Sushi köşesi, pancake ve omlet köşesi, füme etler, zeytinyağlılar, haydariden, favaya uzanan zengin meze çeşidi, mantı, beğendi kebap, patates oturtma, döner, kebap, ızgara köfte, kuzu pirzolaya kadar inanılmaz bir büfe. DSC_1047-01DSC_1056-01

DSC_1048-01Tatlı büfesinde ise The Grand Tarabya’nın başdöndüren lezzetleri başrolde. Çikolata ağırlıklı sütlü tatlı çeşitleri. Baklava büfesi, çikolata ve draje dolu kavanozlar, çikolatalı ve meyveli karışımlı pasta çeşitleri nefis.

edited_1443958417925-01DSC_1043-01
DSC_1040-01

Bu büfe yaza kadar her Pazar The Grand Tarabya’nın ana restoranında 12:00 – 15:00 arası sunulacak. Fiyatı ise kişi başı 150 TL. İstanbul’un en butik semtlerinden biri olan Tarabya’nın eşsiz bir köşesinde yer alan otelin Tarabya koyuna bakan manzarası eşliğinde sunulan bu lezzetlerle geçirilecek bu 3 saat kendinizi şımartmanız için veya dostlarınızla geçireceğiniz güzel bir Pazar kahvaltısı için de  güzel bir alternatif diye düşünüyorum.   

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:

0212 363 33 00

DSC_1038-01