gezenayaklar-ust-banner-

Deniz kokusu, balık kokusu, rakı kokusu… Üçü de ayrı güzel. Misina deniz kenarında değil ama lezzetler o kadar taze ki az önce denizden çıkartılmış gibi masanıza geliyor. Dolayısı ile denizin kokusu da masamıza taşınıyor.

Misina, Fenerbahçe’de rengarenk, yemyeşil bir bahçe içinde 10 yıldır hizmet veren, son derece mütavazi bir balık restoranı. Masanıza gelecek her tabağın lezzeti üst düzey.  Bu işin sırrının neredeyse açıldığı günden beri mutfağın aynı kişiye Şef Hasan Kızılateş’e emanet olmasıymış. Mekanın sahibi Suat Yılmaz tüm ürünlerinin taze taze Ege’den geldiğinden övünerek bahsediyor. Bu da tadına baktığımız tüm lezzetlerde hissediliyor.

Lezzetlere gelecek olursak; 

Salatadan başlayayım anlatmaya; balık yanına gelecek salata çok önemlidir. Ben içeriğini olduğu kadar renkli olmasını da önemserim, balık masasındaki salatanın. Burada tam da istediğim gibi rengarenk geldi salata. Sadece salata değil, tüm mezeler öyle şık sunumlarla geldi ki masamıza; adeta bir festival havası estirdi. Avokado soslu karidesten, kral yengeçe, enginara kadar zengin bir menü hayal edin. Masanın olmazsa olmazı turşuları ve mısır ekmeği de cabası.

misina9

misina12

Safranlı Midye Dolma; baharatı, pirinçlerin diriliği tam kıvamındaydı benim için. Bir de pilav midyenin tadının önüne geçmemişti. Bu önemli bir kıstas.

misina11

Midye dolma ile gelen devasa böcek tabağı. Gerçek bir renk ve lezzet cümbüşü gibi. Her biri nefisti. Sevenler sevmeyenlere anlatsın. Kabuklu deniz ürünleri her yerde yenmez; ama Misina doğru mekanlardan birisi. Lezzet yıkılıyor.
misina

Arkasından gelen Kum Midyesi… Anlatılmaz yaşanır. Çanakkale tarafından getirdiklerini söyledi Suat Bey. Aynı anda gelen Ilık İstiridye, hem görüntüsü ile, hem kokusu, hem de tadı ile hepimizi büyüledi gerçekten.

misina4misina 13

Ve balık kebabı; daha önce bir kaç yerde daha tadına bakmıştım. Misina’da da gerçekten çok iyi tutmuş tadı. Hem sunumu, hem tadı gerçek bir kebap edasında. Ahtapot ise tam kıvamında. yumuşacık. en sevdiğimden. 🙂

misina8misina kkkmisina kk

Kalamar’ın bütün olarak servis edilmesi çok iştah açıcıydı. Masada bu kadar çok seçenek olmasaydı kesinlikle bu kalamar servisini önüme çekip tamamını yiyebilirdim. Bu kadar net bir lezzet. misinak
Ha tabii ki tüm bunların üstüne bir de ana yemek aldım. Paella’mı tatmazsanız olmaz diye ısrar eden Suat Bey’i dinledim. İyi ki de dinlemişim. Nefis bir Paella ile altın vuruşu yapmış oldum. Son derece zengin bir içerikle hazırlanmış bu özel paella’da deniz tarağı, yengeç, midye, kalamar, fener balığı kimi arasan vardı. Nefisti. Kesinlikle öneririm. Tek kişi için biraz fazla tabii ama 2-4 kişilik için sipariş verilebilir.
IMG-20150910-WA0000

Anadolu yakasının en lezzetli balıkçılarından birisi olan Misina’da servis, lezzetler gerçekten on numara. İster ailenizle, ister dostlarınızla gelin. İnanılmaz lezzetlerle ağırlanacaksınız. Hesap ta sizi korkutmasın; ortalama kişi başı içki de alırsanız 120-150 TL arasında değişir. 

MİSİNA

AÇIK HAVA OLANAĞI:VAR
OTOPARK:VAle
MÜZİK:
ADRES:dr. faruk ayanoğlu caddesi no:36 Fenerbahçe
TEL:0(216) 550 02 58
WEB:www.misina.com.tr