gezenayaklar-ust-banner-

Qatar; bu yıl seyahat planlarımda. Hatta gitmek için heyecandan daha fazla bekleyemeyeceğim bir hedef. Neden mi? Ortadoğu’nun gizemi, denizden çıkan incinin vatanı, ülkenin yeni parlayan gökyüzüne uzanan ışıl ışıl binaları, çöl ile denizin birleştiği eşsiz doğa da konaklama deneyimi. Hepsi beni inanılmaz cezbediyor.

Ziyaret eden bloggerların deneyimlerini pür dikkat dinledim. Diyorlar ki, Qatar öyle yarım günlük, 1 günlük stopover destinasyonu değil. Gittiniz mi şöyle 3-4 gün ayırın ki tadına varın. Anlatılanlardan gördüğüm Banana İsland, bence kesinlikle 1-2 gece kalmam gereken bir ada.  Maldiv’lerden farksız gözüküyor. 1 gece de çölden kalmak gerekiyormuş, 1 gece de otelde kalıp şehri deneyimlesem benim şimdiden 4 gece 5 gün oldu bile. 
Geçtiğimiz hafta Qatar Istanbul Turizm ofisi ile yaptığımız uzun fikir alışverişinde öğrendim ki çok yakın bir zamanda @qatarairways de inanılmaz fiyatlarla uçuş imkanları da gelecekmiş. Beklemedeyim yani. Yeni avantajlı fiyatlarla Qatar seyahatimi yaptıktan sonra kendi çektiğim fotoğraflarım ile detaylı bir Qatar yazısı paylaşacağım.