gezenayaklar-ust-banner-

Paris bilindiği gibi Fransa’nın başkenti ve dünyada en gözde turizm mekânlarından bir tanesi. Paris’ e her yıl milyonlarca turist akını oluyor. Amaç ise Paris’in güzelliklerini görüp dünyanın da her bölgesinden gelen bu insanlarla birlikte eğlenebilmek. Bu dünyanın gözünün üzerinde olduğu güzel şehirden bahsedecek çok fazla şey bulabiliriz. Ancak bu yazımda Paris’te gidebileceğiniz en güzel yerleri tercih etmek istedim. Hatta Benelux Paris turları kapsamında bir tura katıldığınız zaman buraları gezebileceğinizi de bilmelisiniz. Öncelikli olarak uçaklı Paris turu kapsamında ne yapılır bunu anlatarak başlayalım yazımıza.

Paris’te Ne Yapılır?

Paris’ e gittiğiniz zaman merkezi noktada bir otel bulmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin şehrin tam merkezinde bulunan Hotel St. Petersbourg Opera ilk tercih olabilir. Popüler bir otel olduğundan dolayı da neredeyse yılın her mevsiminde full çekiyor.  Gelelim buraya geldiğiniz zaman ilk gideceğiniz yere.

Eyfel Kulesi

Dünyanın en büyük ve görkemli kulelerinden birisi olan Eyfel fotoğraf çekmek içinde ideal bir yer. Bunun içinde Paris’ e gittiğiniz zaman mutlaka Eyfel Kulesine çıkarak etrafı fotoğraflayın. Daha sonraki zamanlarda sizin harika bir anı olacaktır. Yıllar sonra resimlere baktığınız da o günü hatırlamış olacaksınız.

Fotoğraf çekmesinin ardından Paris’i şöyle güzelce bir seyredin. Eyfel’de 3 adet seyir terası var hepsinin manzarası da birbirinden farklı. İlk iki katına merdivenle çıkabiliyorsunuz sonrasında üçüncü kata ise asansörle çıkabiliyorsunuz.

Mona Lisa’yı Görmelisiniz.

Aslına bakarsanız mona lisa diye bir başlık attım ama anlatmak istediğim şey müze ve sanat galeridir. Paris’te gidebileceğiniz birbirinden güzel müzeler ve sanat galerileri var.  Mesela Louvre müzesi, Orsay Müzesi, Centre Pompidou, Rodin Müzesi,Picasso Müzesi ve daha fazlası. Paris’te gezip görebileceğiniz birbirinden güzel müzeler var. Bu müzeleri gezebilmek için internet üzerinden biletlerinizi de alabilirsiniz.

Tekne Turları

Paris’ e gittiğiniz zaman ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız. Bir diğer konu da Sen Nehri’nde tekne turu atmaktır. Havanın güzel olduğu zamanları seçerseniz 1 saat süren klasik tekne turuyla şehir yorgunluğunuzu da üzerinizden atabilirsiniz.

Otobüsle Şehri Keşfedin.

Yurtdışı seyahatlerinde en çok ilgi gören şey hopon hop off yani turistik olan otobüs turlarıdır. Bu turlar size hem şehri gezdirirken hem de keyif alabileceksiniz. İstediğiniz bir durakta inebilir ve yeniden binebilirsiniz. Bu turlar genelde 2 saat kadar sürüyor. Ancak 2 farklı hat varsa o zaman 4 saatte sürebilir.

Disneyland

Dünya da en ünlü eğlence mekanı nerede deseler direk olarak Disneyland’ı önerebilirim. Paris’in yanı sıra dünyanın da en büyük eğlence merkezlerinden birisi olan Disneyland her yaştan misafirlerini konuk edebiliyor. Vakit geçirmenin keyfini burada yaşayabilirsiniz. Özellikle de çocuklu bir aileyseniz o zaman unutamayacağınız zamanlar geçirebilirsiniz.