gezenayaklar-ust-banner-

Park Bosphorus’un manzarasının eşi benzeri yok. Konum o kadar doğru ki; inanılmaz keyif veriyor bu noktadan seyretmek İstanbul’u. Otel  Gümüşsuyu’nda olunca, hali ile konum da, manzara da bu kadar mükemmel oluyor işte. Tarihi Park Otel’in bulunduğu yerde yükselen Park Bosphorus Hotel, bir zamanlar Osmanlı Hariciye Konağı olarak da kullanılan 120 yıllık yapının misafirperverlik misyonunu üstlenerek konuklarını ağırlıyor. Ülkenin en köklü yatırımcılarından CVK Group tarafından hayata geçirilen Park Bosphorus Hotel, lüks ve keyfin ihtişamını misafirlerine yaşatıyor. PB-Genel-Gece (3 retouch)Hezarfen Cafe & Bar (15)

Oteldeki lezzetler için de seçenekler çok;  asma katta yer alan Gümüşsuyu Restaurant’ta Fas mutfağının önemli tatlarından Batı mutfağının ve Osmanlı mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.Otellerin en sevdiğim konseptlerinden biri çay saati. Park Patisserie & Lounge’da çay saati nefis ikramlarla süsleniyor. Cafe Jardin’de ise sandviç, salata, taze şarküteri ürünleri ve peynir çeşitleri ile dolu zengin bir menü sunuluyor. Çeşm-i Hayat Vitamin Bar, özellikle detoks içecekleri olmak üzere taze sıkılmış meyve sularıyla spor sonrası rahatlamak isteyenler için ideal.Hezarfen Cafe & Bar (17)

İş çıkışında stres atmak için otelin muhteşem manzaralı terası Hezarfen Teras ise alternatif tatlar ve yüzlerce çeşit kokteyller ile konukların başını döndürüyor. Dünyada eşi benzeri olmayan muhteşem Boğaz manzarasını kuş bakışı gören konumu ile dikkat çeken mekana, Galata’dan Üsküdar’a uçarak İstanbul’u kuş bakışı gören ilk Türk olan “Hezarfen Çelebi”ye atıfta bulunarak “Hezarfen Teras” adı verilmiş. Gerçekten bakmaya doyamayacağınız bir İstanbul görseline karşı bardan çıkan nefis kokteyllerle çok keyif alacaksınız.

Üstelik haftanın her günü bu nefis kokteyller saat 16:00 – 18:00 arası yüzde elli indirimli. Bu happy hour bence İstanbul’daki kaçırılmayacak fırsatlar arasında başı çeker.  Bir de Hezarfen Teras’ı ortadan ikiye bölen bir köprü var. Bence bu köprü otelin selfie köprüsü olmalı. Zira en iyi manzara önünde selfie için çok ideal. DSC_0035

 

PARK BOSPHORUS OTEL

KONUM:TAKSİM
ADRES: GÜMÜŞSUYU MAH. İNÖNÜ CAD. NO:8 – İSTANBUL
TELEFON:0(212) 377 88 88
EMAİL:
WEBSİTESİ:www.cvkhotelsandresorts.com