gezenayaklar-ust-banner-

Boğazdaki gizli cennet. Gizli diyorum çünkü; Kuruçeşme Parkı’nın içinde denizin tam üstünde, ağaçların arasında olmasının yanı sıra bence göz önünde olmaktan çok hoşlanmayan bir yapısı da var Park Fora’nın. park foraparkfora4img2

Yaratıcı tarifleriyle, deniz mahsullerinde farklı tat arayanlara 1996’dan bu yana değişik lezzetler sunuyor. Menüde Paella’dan Denizci Usulü Midye’ye, deniz salyangozundan İstiridye Fırın’a, Deniz Mahsulleri Krep’ten Kalamar Yumurta’ya ve Uskumru Dolma’ya, sütte balığa varana dek  birçok farklı tat bulabilirsiniz. Bu lezzetlere bir de Boğaz manzarası eklenince keyfinize diyecek yok gerçekten. Önünüzden salınarak geçen teknelere, martılara karşı yudumlayacağınız şarap için de Anadolu’nun, Avrupa’nın ve Orta Amerika’nın dünyaca ünlü şaraplarından oluşan zengin şarap menüsünden istediğinizi seçebilirsiniz.
parkfora6parkfora2

Türkiye’nin en büyük kabuklu ve istiridye akvaryumunu geçtiğimiz yıllarda hayata geçiren Park Fora’nın ortaklarından Ali Rıza Bey değişmeyen lezzet ve müşteri kalitesinde  yıllardır değişmeyen mutfak ve servis ekibinin payının büyük olduğunu söylüyor. Park Fora’da masanıza oturduğunuz andan itibaren İstanbul Boğazının eşsiz görüntüsüne ve kokusuna kendinizi bırakıyorsunuz.  Lezzetler de mekanın kendisi gibi beni benden aldı. Paellası benim için bir numaraydı. Uskumru Dolma, ahtapot, midye hepsi ayrı efsane. Ve tabii sufle mutlaka denenmeli.

parkfora5 park fora1

PARK FORA

AÇIK HAVA OLANAĞI:Var
OTOPARK:VALE
MÜZİK:
ADRES:Muallim Naci Caddesi, 54/a, Ortaköy Mh., İstanbul,
TEL:0212 2655063
İNSTAGRAMWEB:@parkfora