gezenayaklar-ust-banner-

2 yıl önce geldi şehre Soho House… Şehrin tam da kalbinde, Pera’da görkemli binasında restoranları ve oteli ile hep trend kalmayı başardı.

İşte o restoranlardan  birisi Cecconi’s. Dünyadaki tüm Soho House’larda yer alan Cecconisin İstanbul şubesi en büyük olanıymış. Ben kış sezonunda gittiğim için bahçesinde keyif yapamadım ama sırf bahçe ambiyansı için yazın tekrar gideceğim. Açıldığı günden bugüne şehirdeki en iyi İtalyan’lar arasında anılması da tabii ki tesadüfi değil. Mekanın ambiyansı, dekorasyonu, restoranın tam ortasında yer alan upuzun açık mutfağı ve bu mutfaktan çıkan eşsiz lezzetler ve büyüleyici kokular, havalı şefler bugüne kadar kulaktan kulağa yayılmış ve sonuç olarak en trend mekanlar arasına girmiş Cecconi’s. 

Gerek başlangıçları, gerek et, makarna ve pizza seçenekleri ile çok zengin bir menü hazırlamışlar. Fiyatlar ise korkutmuyor. Pizzalar 40 ve 80 TL arasında değişiyor.   

Gelelim tavsiyelerime;
Başlangıç olarak zeytin kızartması mutlaka tercih edin. Zeytin olduğunu anlamakta zorlandım, provolone peynir ve füme et dolgulu zeytin kızartması  nefis ve bir çok restoranın menüsünde bulunmadığından farklı bir deneyim.

Toskana fasulyeleri ile pişirilen karalahana çorbası. Bizim damak tadımıza çok yakın bir lezzet. Çorba sevenler kaçırmamalı.

Tabii ki çok sevdiğim Burrata, yine çok fazla restoran menüsünde deneyimlediğim ama burada da nasıl olduğunu bilmek istediğim kalamar…Ricotta dolgulu kabak çiçeği de denemezseniz olmazlar arasında.

Ana yemek olarak seçtiğim dana bonfile nefisti. Ispanak yatağı ve sosu çok yakışmıştı.

Pizzalardan favorim siyah trüf mantarlı, kabak çiçekli ve keçi peynirliyi denedim. Trüfü yakıştırmadığım tek bir lezzet bile yok. Bu pizzanın kokusu hala burnumda. Trüf seviyorsanız mutlaka deneyin. 

Makarnalardan ise tagliolini kum midye, enginar, bottarga denedik. 

Tatlılara gelince…

Favorim armutlu, bademli tart oldu. Antepfıstıklı dondurma ile hazırlanmış nefis profiterolü de atlamayalım. Tiramisuya büyük fark atan tartı mutlaka deneyin derim. 

Cecconi’s

Soho House İstanbul, Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No 56, Beyoğlu, İstanbul

Telefon:0212 3777180