gezenayaklar-ust-banner-

Veliaht ismini, misafirlerini baştacı olarak görmesinden alıyormuş. Uzun yıllardır gıda sektöründe bulunan Abdullah Güzeldere, Başakşehir’de açtığı 600 kişilik mekanında ocakbaşı anlayışını modernize edip, en lezzetli etleri, alternatif sunumlarla masanıza getiriyor. Şef Mehmet Fakıoğlu tam bir et ustası. Mezeler, salata sunumları son derece şık ve lezzetli. Fındık lahmacun ve pide Türk mutfağının değişmez unsurlarından. Son derece lezzetli. Ama gerçek profesyonelliklerini etler gelince anlıyoruz. Yediğim en lezzetli Şaşlık bu olmalı. Çöp şiş, Kuzu, lokum, antrikot, kebap hepsinde etler lokum gibi. Lezzet 10 numara.

IMG_8072IMG_8071

IMG_8078Veliahtın öne çıkan lezzetlerinin başında Şaşlık ve kallavi. ara sıcaklarda ise İçli köfte, lahmacun ve pideyi es geçmeyin. Mezelerin hepsinde sunum kadar lezzette ön planda. Tatlılarda ise favorim Künefe….IMG_8075IMG_8076IMG_8073

Konum olarak merkezi bir konumda olmasa bile özellikle geniş aile yemekleri için; şık ferah ve ekonomik bir mekan olması ve en önemlisi lezzetin çok üst düzey olmasından dolayı gideceğiniz yola değiyor. Özellikle Başakşehir ve civarında oturanların kesinlikle vazgeçemeyeceği bir mekan.

Gezenayaklar diyor ki; Pembe kokoş ayranı’nın mutlaka tadına bakın…FullSizeRenderIMG_8069IMG_8070

VELİAHT ET LOKANTASI

AÇIK HAVA OLANAĞI:VAR
OTOPARK:vALE VE OTOPARK
MÜZİK:Yok
ADRES: ikitelli OSB Mahallesi, Hürriyet Bulvarı, No 1/2, Başakşehi
TEL:0212 444 54 48