gezenayaklar-ust-banner-

Ünlü işletmeciler muhitimize yeni mekanlar açınca heyecanlanıyorum ister istemez. Tarabya’da açılan Big Chefs, ardından The Grand Tarabya ve şimdi de Ali Ünal’ın Suda Kebap’ı… Yemek için iyi mekanlar ararken artık muhitimizde kalabiliyoruz. Reina, Suada, Nomads gibi İstanbul gece hayatına damga vuran mekanların işletmecisi Ali Ünal son bombasını Maslak’ta açtı.

zahter-7

Suda Kebap’ın açılması ile İstanbul Steigenberger Hotel’in tüm çehresi değişti, Maslak’a değişik bir hareket geldi. Ali Ünal’ı Reina, Suada, Supper Club mekanlarından tanıyoruz. Şimdi Suada ve Göktürk’te bulunan Suda Kebap konseptini Maslak’ta bulunan Steigenberger Hotel’e açtığı mekana taşıdı. Mekan, otelin lobby katını neredeyse baştan aşağı yenileyerek görkemli bir dekorasyon ile açıldı. Şık aydınlatması, mobilyaları, yüksek tavanlı ferah ambiansı, modern Ocakbaşı konsepti ile gerçekten büyüleyici.DSC_1946DSC_1942

Tabii Gezenayaklar olarak hemen merak ettiğim menüyü, lezzetleri denemek için daha ilk haftasında oradaydım. Tüm mezeler Antakya mutfağına ve Adana’ya özel. Ve hepsinde mükemmel tada ulaşabilmek için uzun uzun denemeler yapılmış. En çok fava için uğraştık diyor şef, fava deyip geçilmemiş yani; her tabakta ayrı bir emek, ayrı bir özen var. Masamıza gelen her çeşit çok lezzetli.

Lahmacun Adana usulü nefis, kebabı çok başarılı; sadece Baskılı Adana Kebap yemek için bile gidilir Suda Kebap’a. Katmer ise bir efsane. Bu kadar çok fıstıkla yapılanını tatmamıştım sanırım. Ali Bey’in eşi Ayşegül Hanım’ın birebir her gün başında bulunduğu mekan; çok kısa bir sürede ünlülerin uğrak yeri haline geldi.

Bulunduğu bölge itibari ile Plaza halkına da hitab eden mekanda öğlen menüleri de çok hesaplı. DSC_1959-01

SUDA KEBAP MASLAK

AÇIK HAVA OLANAĞI : VAR
OTOPARK : VAR
MÜZİK :  DJ
ADRES : Büyükdere Cad. no:233 Maslak
TEL : 0(212) 285 28 00
WEB :